Как ездить на автомате: видео уроки и пояснения

Как ездить на коробке автомат?

З кожним роком автомобілі з автоматичною трансмісією набирають все більшої популярності. Пов'язано це, безумовно, з простотою управління, а також незаперечним зручністю в штовханині великих міст і пробках, коли постійне перемикання ступенів в механічній трансмісії і вижим зчеплення може вивести зі стану рівноваги навіть самого стресостійкість водія автомобіля.

Однак їзда на АКПП не так проста, як здається на перший погляд, а тому питання про те, як їздити на коробці автомат, дуже важливе. А тому варто розглянути весь перелік дій при їзді на АКПП.

Зокрема, не варто на автомобілі рушати відразу. Навіть при плюсовій температурі повітря варто почекати хвилину або дві для виходу АКПП на робочий режим з правильним розподілом масла всередині трансмісії. При мінусових же температурах час прогріву варто збільшити, що дозволить уникнути передчасної «смерті» автоматичної коробки. При цьому запуск двигуна слід в положеннях селектора «P» або «N». В інших позиціях автомобіль просто не заведеться.

Перед тим як їхати, на коробці автомат селектор переводиться в будь-який з положень для початку руху. При цьому треба пам'ятати, що час перемикання займає близько секунди. При цьому необхідно обов'язково утримувати автомобіль натисканням на педаль гальма.

До слова, керувати автомобілем з АКПП потрібно тільки однією ногою! Справа в тому, що в разі натискання на гальмо другою ногою автомобіль почнеться різко сповільнюватися, що може привести до повторного натискання на «газ». А це, мінімум, поломка трансмісії, а як максимум — різке прискорення замість гальмування і, як наслідок, дорожньо-транспортна пригода.

Останнім часом все більшої популярності набувають АКПП з ручним перемиканням передач. Переймаючись питанням про те, як їздити на коробці автомат типтроник (саме таке іменування вона має), потрібно пам'ятати про те, що при виборі відповідного режиму передачі доведеться перемикати погойдуванням важеля або натисканням підрульових пелюсток.

Для включення даного режиму досить перевести селектор в позицію «М» або в окремий сектор, де є позначення «+» і «;». Перша позиція відповідає за підвищення передачі, а друга — за її зниження.

Слід зазначити, що перед тим, як їздити на автоматі, потрібно, так би мовити, «вивчити матчастину». А конкретно — позначення на селекторі трансмісії, які, нерідко, незрозумілі людині, раніше ездівшему на «механіці».

Режим «Р» — Парковка. Включення даного режиму блокує вал і ведучі колеса, а тому застосовується при тривалій зупинці автомобіля. Тут потрібно пам'ятати, що включати його можна лише після повної зупинки автомобіля, але ні в якому разі не під час руху, навіть самого легкого. При цьому для виходу з режиму необхідно, як вже і говорилося, натиснути на гальмо. В іншому випадку трансмісія просто не дозволить здійснити перемикання.

Потрібно відзначити і той факт, що даний режим може замінити ручне гальмо при стоянці на рівному майданчику. Однак якщо поверхня має ухил, використання «ручника» обов'язково. Це пов'язано з тим, що елементи АКПП будуть піддаватися додатковому навантаженню, що може істотно знизити термін їх служби.

Режим «R» — задній хід. Тут назва режиму говорить сама за себе — він служить для здійснення руху автомобіля заднім ходом. Для того, щоб включити реверс, необхідно також повністю зупинити автомобіль і натиснути на педаль гальма.

Режим «N» — Нейтральна передача. Вона застосовується, як правило, для технічних потреб, коли потрібно здійснити переміщення автомобіля з заведеним двигуном. Найчастіше до нього вдаються в автосервісі або при інших подібних діях. Перед тим, як їздити на коробці автомат, слід вийти з цього режиму вже описаним вище способом. До слова, не варто намагатися заощадити паливо, рухаючись зі схилу «накатом», включивши даний режим. При повторному підключенні навантаження в вузлах трансмісії зведе економію нанівець. До слова, немає резону використовувати даний режим в пробці або на світлофорі з огляду на те, що утримувати автомобіль гальмом просто зручніше.

Режим «D» — Рух. Це основний режим для руху автомобіля, і освоювати ази того, як їздити на коробці автомат, краще саме з нього. При русі в даному положенні селектора коробка сама «вибирає» необхідну передачу від першої і до останньої згідно ритму їзди, манери водія, а також дорожніх умов. Саме в ньому АКПП і знаходиться в повністю автоматичному режимі, не вимагаючи ніяких дій з боку водія.

Режим «2 # 8243- — Доступні перші дві передачі. У ньому КПП блокує вибір передач, обмежуючись першої та другої передачами. Даний режим є сенс застосовувати при буксируванні, а також на гірських дорогах з звивистих профілем. Включення режиму є і при русі, однак робити це слід лише якщо швидкість автомобіля нижче 80 кілометрів на годину. В іншому випадку високі обороти можуть негативно відбитися на двигуні автомобіля.

Режим «L» — Доступна тільки перша передача. Даний режим призначений для їзди в особливо складних умовах і на бездоріжжі. На кросовери і позашляховики з даними режимом задіюється і знижує передача. При цьому включення даного режиму можливе лише за швидкості машини нижче 15 кілометрів на годину. Перед тим, як їздити на коробці автомат по бездоріжжю, краще включити режим завчасно.

Крім даних режимів, на автоматичних коробках є і інші види режимів.

OverDrive (O / D) Даний режим застосовується на коробках передач, які мають більше трьох ступенів і призначений для здійснення обгону або в інших ситуаціях, коли потрібно швидкий розгін автомобіля. Активується він, як правило, натисканням кнопки на важелі трансмісії. Перед тим, як їздити на коробці автомат з використанням даного режиму, слід пам'ятати, що він примусово не дозволяє АКПП перемикатися вище, ніж до третьої передачі. Завдяки цьому і досягається велика, в порівняння зі звичайною роботою, динаміка автомобіля. Використовувати цей режим можна і при їзді на затяжному підйомі. Справа в тому, що звичайний режим може в такому випадку «коливатися», перемикаючись то на третю, то на четверту передачі. При використанні ж «овердрайву» проблема зникає.

Кік-даун. Дуже часто в автомобільних оглядах можна прочитати про використання даного режиму, проте далеко не всі автовласники знають про його суті. Активація даного режиму відбувається при різкому натисканні на педаль газу. При цьому «автомат» скидає «вниз» одну або дві передачі, що забезпечує впевнений розгін. При цьому перемикання на підвищують передачі відбувається на набагато більш високих оборотах, ніж зазвичай. У той же час виробники не рекомендують використовувати «кік-даун» для старту з місця через велику навантаження на трансмісію, яка призводить до зниження її ресурсу.

PWR / SPORT. Даний режим є програмним і призначений для активного водіння. При його активації ступені в коробці переключаються на більш високих оборотах, завдяки чому досягається максимальна динаміка (витрата палива теж ставати максимальним). Для того, щоб зрозуміти, як їздити на коробці автомат в спортивному режимі, потрібно, для початку, оволодіти базовими навичками їзди на автоматі з огляду на те, що автомобіль суб'єктивно ставати помітно різкіше в відгуках на педаль «газу».

SNOW — Сніг. Назва цього режиму говорить сама за себе. Він призначений для того, щоб безпечно їздити в зимову пору року. Як їздити на автоматі взимку, зрозуміти не складно — досить включити даний режим. АКПП в такому випадку буде «рушати» з другої передачі, а перемикання будуть відбуватися на більш низьких оборотах. На асфальті автомобіль ставати менш динамічним, проте це зроблено для безпеки на снігу.

Багато також задаються питанням про те, як їздити на коробці автомат в ожеледь. Тут теж труднощів, як правило, не виникає, і дії водія в даному випадку не сильно відрізняються від їзди на «механіці». Однак «сніжний» режим трансмісії обов'язковий і в даному випадку. Він істотно спростить і убезпечить рух автомобіля.

Слід також зазначити, що «зимовий» режим не варто застосовувати влітку для економії палива. Пов'язано це з тим, що автомобіль стартує з другої передачі, що обертається підвищеним навантаженням на гідротрансформатор коробки. А це — прямий шлях до його перегріву і подальшого дорогого ремонту.

Розглянувши основні режими руху «на автоматі», варто приділити увагу і поширеним упередженням щодо автоматичних трансмісій.

Першим і найбільш усталеним стереотипом є слабка надійність АКПП щодо механічної трансмісії. Безумовно, перші «автомати» в середині ХХ століття не блищали високою надійністю. Однак, на сьогоднішній день подібні КПП нерідко перевершують в надійності своїх «механічних» побратимів. Досить згадати гучну історію з автомобілями ТагАЗ Тайгер, де заводський брак в МКПП приводив до якнайшвидшої поломки вузла. При цьому версії з «автоматом» справно служили своїм власникам.

При цьому автоматичні трансмісії вимагають до себе набагато більш дбайливого ставлення і все, здебільшого, залежить від того, як їздити на коробці автомат. У разі незнання основ управління даними агрегатом цілком можливі збої і поломки, які ініціюються самим же власником.

Втім, якщо щодо надійності класичних «автоматів» з гидротрансформатором не так вже й багато, то з роботизованими коробками питань виникає набагато більше. Те ж саме відноситься і до варіаторной трансмісіям, де «слабкою ланкою» є ремінь варіатора. Втім, виробники намагаються вирішувати конструктивні недоліки і вже з'являються варіатори з пластинчастої ланцюгом замість клиновидного ременя.

Існує і ряд інших забобонів. Зокрема, багато автомобілістів впевнені, що на автоматичній коробці неможливо здійснювати гальмування двигуном. Подібна легенда виникла від того, що в стандартному режимі «драйв» автомобіль дійсно не гальмує за рахунок силового агрегату. Однак на затяжному спуску досить натиснути кнопку «O / D», і автомобіль, скидаючи кілька передач «вниз», почне плавне уповільнення.

Однак такою можливістю не варто користуватися при швидкості вище 120 кілометрів на годину, оскільки різкий ривок викличе підвищене навантаження на елементи трансмісії. До слова, на крутому спуску на невеликій швидкості можна задіяти режим «2 # 8243-. Завдяки йому автомобіль не буде розганятися, а рух буде плавним і безпечним.

Ще одним дуже популярним серед любителів автомобілів думкою вважається, що не можна буксирувати автомобіль з АКПП. Подібне твердження також невірно. Однак виробляти буксирування слід обов'язково при працюючому двигуні, зафіксувавши селектор коробки в положення «N». Крім того, швидкість буксирування не повинна перевищувати 50 кілометрів на годину, а здійснювати його можна не далі, ніж на 50 кілометрів.

Інша справа в тому, що до буксирування, в основному, вдаються в тому випадку, якщо силовий агрегат не працює. І ось в цьому випадку буксирування категорично заборонена, оскільки призведе до поломки дорогої трансмісії. Перед тим, як почати їздити на коробці автомат, про це слід обов'язково пам'ятати і заздалегідь запастися телефоном виклику евакуатора.

Втім, і з працюючим мотором буксирування — крайній захід, до якої слід вдаватися лише в безвихідних ситуаціях. Важливим аспектом при їзді на «автоматі» є небажаність роботи в якості «буксира» для іншого автомобіля. Якщо ж подібної ролі не уникнути, буксирувати автомобіль можна лише з меншою або рівною вашій машині масою, використовуючи режими трансмісії «2 # 8243- або» L «. При цьому швидкість руху не повинна перевищувати сорока кілометрів на годину.

Існує ще один аспект, думка про який в «околоавтомобільних» середовищі сильно різниться. Він стосується запуску автомобіля з використанням буксирування. В принципі, найбільш праві ті, хто виступає проти подібних дій, оскільки будь-яка помилка може обійтися дуже дорого.

Однак в житті трапляються ситуації, коли подібний варіант виявляється єдиним. В такому випадку селектор АКПП потрібно встановити в позицію «N» і включити запалювання. Після цього потрібно один раз натиснути на педаль «газу» для збагачення суміші і дати можливість буксиру розігнати ваш автомобіль мінімум до 30 кілометрів на годину. Після цього потрібно включити режим «2 # 8243- і натиснути на газ. Після того, як мотор запрацював, потрібен повернути селектор в нейтральне положення. При цьому, якщо мотор не запускається, потрібно відключити режим» 2 # 8243- щоб уникнути перегріву трансмісії. Однак слід, знову таки, пам'ятати, що даний метод вкрай небажаний.

Не залежно від того, на якій коробці передач ви їздите, корисно знати як перевірити штрафи ГИБДД онлайн по водійському посвідченню. Камери фото і відео фіксації не дрімають!

Для будь-якого з водіїв ця стаття розповість ще раз як легко і просто запам'ятати сигнали регулювальника.

Таким чином, перед тим як почати їздити на коробці автомат, слід вивчити і зрозуміти принципи роботи даної трансмісії. Без цього розуміння дуже легко вивести з ладу складний пристрій, і про це потрібно завжди пам'ятати. Якщо ж засвоїти ці нехитрі принципи, то «автомат» стане відмінним помічником, який буде тільки радувати і не доставляти особливих турбот.

Упражнение заезд в гараж на автодроме (видео урок).

Упражнение заезд в гараж на автодроме является обязательным навыком при сдаче на права. Существует несколько методов установки машины в гараж. Необходимо, освоить каждый, а затем, выбрать для себя

Упражнение параллельная парковка на автодроме (обучающее видео).

Самое сложное, с чем сталкивается каждый водитель – это упражнение параллельная парковка на автодроме. Чтобы освоить эту науку нужно учитывать габариты машин и расстояние между ними. Припарковаться

Упражнение эстакада на автодроме (видео урок).

Практически каждый человек, хотя бы раз в жизни слышал, что такое упражнение эстакада на автодроме. Многие даже сталкивались с этим действием. Конечно, посмотрев со стороны эта процедура может

Как правильно выполнить упражнение разворот на автодроме? (видео урок)

Для того, чтобы освоить навык разворота, необходимо зрительно понимать, как делать эту процедуру. На листке бумаге требуется сделать разметку в виде круга. Затем, необходимо приобрести игрушечную

Как проехать змейку на автодроме? Поэтапно. (видеоурок)

Как проехать змейку на автодроме? Очень часто, когда люди сдают на права, им необходимо преодолеть дистанцию, для того, чтобы научиться отрабатывать повороты, ускорение и торможения. Новичкам, эту

Как правильно настраивать зеркала автомобиля? (видео урок)

Многие неопытные водители сталкиваются с вопросом: как правильно настраивать зеркала автомобиля? Этот момент очень важно знать в совершенстве, чтобы предотвратить несчастные случаи на дороге. В

Видео уроки вождения автомобиля на автодроме.

Нейтральная передача на автомате (АКПП). Светофор, пробка, накат | 5 урок АВТОМАТ

Сегодня пятый видеоурок вождения на АКПП (автоматической коробке передач). Предлагаю поговорить о такой важном аспекте как нейтральная передача. Вроде бы что про нее говорить? Но не так все просто, многие водители которые ездят на механической коробке зачастую могут пустить машину накатом (нейтральная на скорости), а на автомате так можно? Или вот еще один вопрос, нужно ли переключаться на «нейтралку» на светофоре? Да и вообще зачем нужна эта передача на автомате …

Для начала небольшое определение.

Нейтральная передача это положение коробки передач (не только автоматической, но и механической) при котором крутящий момент от двигателя не передается колесам, таким образом при работающем двигателе автомобиль не двигается.

Зачем нужна нейтральная передача на автомате?

Роль нейтральной передачи на автоматической коробке не такая существенная. Она не такая как на механике (где вы переключаетесь на нее на каждом светофоре), на автомате вы можете ее ни разу не включить за весь период эксплуатации автомобиля. Вы не ослышались это действительно так. Так для чего же вообще она нужна? Все просто, в основном это буксировка машины. То есть если ваш автомобиль сломался, то его нужно буксировать именно на этой передаче и то очень осторожно (подробнее в статье – буксировка автомата).

Второе назначение – это стоянка, конечно можно поставить машину на нейтралку и на «ручник», но это не так удобно как скажем просто поставить на «P» паркинг. Но из такого положения двигатель заведется (почитайте первый урок на автомате) Однако так делать можно, это не запрещено!

Как вести себя на светофоре, пробке

Также распространенный вопрос – нужно ли ставить нейтральную передачу на светофоре или достаточно просто нажать педаль тормоза, оставшись в режиме D – «драйв»?

Вопрос очень и очень не простой, тысячи различных советов можно услышать из различных источников, и даже из фирменных сервисов автомобилей нет определенного мнения.

Давайте подумаем сами. Что говорит нам любой мануал (инструкция пользователя).

При включенной нейтральной передаче – отсутствует связь между входными и выходными валами. Выходной вал не заблокирован, а значит, автомобиль может двигаться (буксировка). Поэтому нейтральная передача (режим N), в основном нужен только для сервисной транспортировки автомобиля и то по определенным правилам.

Запомните автомат (АКПП), это совсем не механика, здесь принцип сцепления совершенно другой. Здесь нет диска сцепления, а всю работу выполняет гидротрансформатор. Однако когда включен режим «N» (нейтраль) связи между двигателем и колесами попросту нет. Наш бублик (гидротрансформатор) вращается, но он не связывает колеса и двигатель, потому как стопорящие кольца они же фрикционные диски разжимаются.

Что происходит, когда вы переводите рычаг в положение «D» — масляный насос качает давление в гидроблок, далее открывается соленоид и дает давление, под которым фрикционные диски (первой передачи) сжимаются. Они как бы соединяют два вала (от двигателя и от колес) и автомобиль готов к движению, отпускаем педаль тормоза и поехали. После электроника решает, какие фрикционные диски (какой передачи) ей сомкнуть.

Что происходит, когда вы встаете на светофоре и выключаете «D» и переходите в «N». Фрикционы размыкаются, соленоиды закрываются, валы расцепляются. Затем вы опять переводите с «N» в «D» опять такой сложный процесс повторяется! ЕЩЕ РАЗ НАПОМНЮ ЭТО НЕ МКПП!

Итог быстрее изнашиваются соленоиды, фрикционы первой передачи! Если вы один раз включили (а в пробке можно ехать и на второй), то давление стабильно, фрикционы всегда сжаты. ЭТО ПРАВИЛЬНОЕ ДВИЖЕНИЕ!

Однако есть и такие случаи, когда стоите на автомате очень долго – пробка, очередь на АЗС. Тогда и нога устанет и держать автомобиль на тормозе не очень удобно. Что делать тогда?

При длительном стоянии в пробке или на АЗС, допускается включение «нейтральной». А можно вообще заглушить мотор, так еще и топливо сэкономите.

Накатом на автомате

Второй по популярности вопрос — Можно ли ездить накатом на автомате?

Кому не хочется с крутой и затяжной горки – поставить машину в положение «N» и катиться на ней пока уклон позволит? Да еще и топливо экономится! НО!

При накате вообще переключаться на «нейтральную» – НЕЛЬЗЯ! Почему? ДА все очень просто. Вот катимся мы с горы, накат, и прям вот рука тянется переключиться на «N» — переключаемся, размыкаем жесткую связь между валом на колеса и валом от двигателя, они начинают крутиться с различными оборотами. То есть двигатель, мы можем раскрутить хоть до 5000, но на колеса это не даст никакого эффекта!

Теперь решили на скорости включить «D», то есть нужно сомкнуть два вала, которые крутятся с различной частотой, ПРИЧЕМ НА СКОРОСТИ! То есть их должны остановить фрикционные диски, СОМКНУТЬ и начать работать как один вал! Это очень сложно, получается что-то типа удара, когда фрикционы смыкаются.

Если вам хочется все же катится с горки накатом, нужно дождаться, когда машина встанет, ПОЛНОСТЬЮ и только потом включить «D» когда вал остановился.

ДА и катится на автомате на нейтральной это не есть ГУД! Запомните! Ремонт потом выйдет намного раз дороже, чем вы сэкономите топлива!

Если хотите катиться то отпустите педаль газа и катитесь, сколько позволит автомат на режиме «D»

Постарался выделить все важные моменты статьи в своем видео ролике, так что обязательно смотрим, очень полезно — для тех кто не хочет читать много букв!

НА этом все, думаю пятый урок был для вас познавательным. Ребята поддержите наш блог в социальных сетях, блоки вы можете найти справа, также буду очень признателен если расскажите на других сайтах и форумах, про наши уроки. Только полезные материалы, на нашем АВТОСАЙТЕ.

Как правильно выполнить упражнения на автодроме

Безукоризненно сдать экзамен по практическому вождению получается не у всех курсантов автошколы. Волнение и недостаток тренировок могут отдалить получение вожделенных водительских прав на неопределенное время. Пройти это испытание получается лишь у тех, кто основательно готовился к нему, и не только на тренировочном полигоне. Рассмотрим в деталях правильное выполнение упражнений на автодроме.

Общие положения

Как известно, практический экзамен по управлению автомобилем следует после благополучной сдачи теоретической части. В настоящее время на учебном полигоне курсантами автошкол отрабатывается пять известных упражнений:

  • въезд в бокс задним ходом,
  • разворот,
  • змейка,
  • эстакада,
  • параллельная парковка.

Для последующего получения водительских прав нужно правильно выполнить три упражнения, выбранные экзаменующим лицом. Чаще всего, упражнение «эстакада» является обязательным номером практического экзамена на автодроме.

Ошибки в вождении сопровождаются начислением штрафных баллов от трех до пяти, которые присуждаются отдельно за каждое выполненное упражнение. Если количество баллов от пяти и больше, экзаменатор говорит курсанту «до свидания», делая получение заветных прав возможным только после удачной переэкзаменовки.

На тренировках нужно правильно понимать и исполнять все указания инструктора по практической езде. Опыт в обучении водительскому ремеслу у него огромный, поэтому имеет смысл записывать все его уроки – это наверняка пригодится.

Схема новых упражнений для сдачи экзамена на автодроме

Стандартные упражнения

Выполнение упражнений на автодроме начинаются на стартовой линии. Для этого нужно аккуратно подъехать к полосе, ни в коем случае не нарушая ее, поставить рычаг КПП в нейтральное положение и поднять ручник. Действия в начале движения производятся в обратном порядке. Трогаясь, нужно переключить КПП и только потом опустить ручной тормоз.

Упражнение считается выполненным после постановки машины на стояночный тормоз у финишной линии. Следует помнить, что правильность выполнения этих нехитрых операций бдительно отслеживается экзаменатором. Желательно сразу отработать эти действия до автоматизма, не задумываясь в каждом конкретном случае.

Горка (эстакада)

Пресловутая «эстакада», или упражнение горка на автодроме, имеет важнейшее значение в освоении водительских навыков. Суть упражнения состоит в отработке правильной последовательности действий при начале движения вверх по наклонной плоскости или, иначе говоря, в гору.

Итак, выжимаем педаль сцепления и переводим ручку КПП в первое положение. Не бросая сцепления, правой ногой начинаем плавно увеличивать обороты мотора педалью газа. Когда стрелка тахометра приблизится к отметке три тысячи оборотов, медленно отпускаем сцепление. Обороты начнут падать и при достижении показаний чуть больше одной тысячи, фиксируем положение педали сцепления примерно в среднем положении. Опускаем ручной тормоз вниз и начинаем движение, регулируя скорость движения педалью газа.

Въезд в бокс (гараж)

Упражнение гараж на автодроме заключается в отработке навыков езды задом в ограниченном размерами пространстве. Суть состоит в практическом умении пользоваться зеркалами заднего вида и развитии глазомера с навыками ориентирования. Последовательность действий несложная, но требует предельной концентрации внимания.

Начав движение, останавливаемся при достижении правым зеркалом или колесом правого ограничителя гаража. Затем останавливаемся и выкручиваем руль влево до предела. Продолжаем двигаться до появления левого ограничителя габаритов бокса в зеркале. Останавливаем машину, ставим руль в положение «колеса прямо».

Подключаем заднюю передачу и начинаем подъезжать к «воротам» кормой. При достижении задней правой дверцей ограничителя с левой стороны бокса — останавливаемся. Выкручиваем рулевое колесо вправо и продолжаем медленное движение. Поглядывая в зеркала, выставляем машину параллельно боковым «стенам» гаража и останавливаемся. Ставим руль в положение «прямо» и въезжаем в бокс.

Упражнение змейка особой сложностью не отличается и обычно никаких затруднений у будущих автомобилистов не вызывает. Суть задания состоит в том, что нужно проехать по извилистой траектории, не задев флагштоки и не пересекая боковые ограничительные линии. Самый простой способ избежать недоразумений при выполнении этого задания – не использовать педаль газа совсем. То есть, получается своеобразное движение автомобиля только на сцеплении.

Несколько сложнее будет правильно выполнить упражнение на автодроме, которое называется разворот. В этом случае потребуется развернуться на сто восемьдесят градусов в стесненных условиях. Алгоритм действий простой, но требует постоянного контроля габаритов автомобиля и разворотной площадки.

После начала движения нужно прижиматься как можно плотнее к правой линии, но не наезжая на нее. Примерно посередине останавливаемся и крутим рулем вправо. Продолжаем двигаться, и подъезжаем к противоположной ограничивающей линии. Останавливаем машину и включаем рычаг КПП в положение задняя передача. Двигаемся кормой, пока не получится нормально вывернуть колеса для поворота влево. Продолжаем движение прямо к финишной черте и вовремя останавливаемся.

Параллельная парковка

Выполнение учебного упражнения парковка на автодроме особых затруднений у обучающихся обычно не вызывает. Действия несложные и призваны развить в начинающих автолюбителях навыки правильной парковки. Суть упражнения в том, что нужно проехать немного вперед, а затем задним ходом заехать на воображаемое парковочное место в виде кармана.

Правильный алгоритм действий состоит из нескольких этапов. Начав движение вперед и прямо, останавливаем машину при достижении задним колесом ограничителя кармана справа. После остановки выкручиваем руль вправо и устанавливаем рычаг КПП в положение «задний ход». Двигаемся назад до появления в зеркале дальнего углового флагштока. Останавливаемся и фиксируем руль в положении «колеса прямо». Продолжаем двигаться задом, пока колесо автомобиля не переедет пунктирную линию. После этого выравниваем машину и въезжаем в карман.

Конечно, правильное выполнение стандартных упражнений на автодроме дается не сразу. Исключения в виде особо одаренных личностей бывают, но редко. Чаще всего — это люди, обладавшие практическими навыками вождения еще до начала обучения в автошколе.

Основной массе курсантов следует учиться навыкам вождения «настоящим образом», не ограничиваясь официальными часами занятий на автодроме. Возможно, кому-то понадобятся дополнительные занятия для отработки автоматизма правильных действий, а кому-то достаточно будет видеоуроков, которых сегодня в сети великое множество.

Видео: Новые упражнения на автодроме